ODBIERZ 2,25% CashCoins Sun&Snow
Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny
Pomoc
Koniec ze zniszczonymi włosami!
13/06/2017

W związku z nadejściem ciepłych pór roku nie zasłaniamy już głów czapką. Warto zatem zadbać, aby nasze włosy były zdrowe, zadbane i stały się prawdziwą ozdobą. Codzienna pielęgnacja oraz koloryzacja mogą trwale zniszczyć włosy.  Wiele kobiet zmaga się z problemem suchych i zniszczonych włosów.

 

Jak odżywić zniszczone włosy? Jak sprawić by włos był zdrowy i lśniący?

 

Aby odpowiedzieć na poniższe pytania, skontaktowaliśmy się z Moniką Kołcz – doświadczonym stylistą fryzur i właścicielką studia M.Kołcz w Szczecinie.

 

CashbackRabat.pl: Dlaczego koloryzacja tak bardzo niszczy włosy?

 

 

Monika Kołcz: Należy zacząć od tego, że farbowanie czy rozjaśnianie włosów u profesjonalisty – fryzjera, nie niszczy ich. Natomiast przeprowadzanie zabiegów samemu w domu lub przez niedoświadczoną osobę może skutkować ich zniszczeniem. Odpowiedzialne są za to firmy sprzedające swoje produkty. Oferują konsumentom produkt niekoniecznie odpowiedni do ich rodzaju włosów. Konkretnie chodzi o zawyżoną procentowość dewelopera, odpowiedzialnego za rozchylenie łuski włosa podczas zabiegu. Następnie możemy winić samych siebie. Kiedy producent zaleca nam trzymanie mieszanki na włosach 30 minut, my jesteśmy mądrzejsi i aby lepiej się pofarbowały, trzymamy produkt na włosach 40 minut. Przestrzeganie zalecanego czasu jest jednym z najważniejszych elementów prawidłowego wykonania zabiegu. Warto również wspomnieć, że nie jesteśmy w stanie sami ocenić prawidłowo kondycji i struktury swoich włosów, przez co często dobieramy nieodpowiednie dla siebie preparaty. Kolejną ważną kwestią jest odstęp między zabiegami. Nasze włosy potrzebują przerwy. Nie możemy ich katować co tydzień farbą, bo najzwyczajniej tego nie wytrzymają.

 

 

CBR: Jakie zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonać w domu ?

 

M.K.: Podstawowym sposobem dbania o włosy jest olejowanie. Zapobiega mikrourazom, poprawia nawilżenie, uelastycznia włos. Jest ono jednym z najstarszych sposobów pielęgnacji włosów. Polega na rozprowadzaniu na włosach, od ich nasady, aż po końce - oleju. Nie musi być to specjalny olej, wystarczy nawet zwykły kuchenny. Wszystko według naszych upodobań. Ja polecam przez wszystkich uwielbiany olej kokosowy. Moim ulubieńcem jest olej z wiesiołka oraz z czarnuszki. Najlepiej olej przed aplikacją troszkę podgrzać, uważając aby nie był zbyt gorący. Należy trzymać go na włosach od kilku do kilkudziesięciu minut, po czym normalnie umyć wlosy. Rezultat natychmiastowy. Włosy są gładsze i bardziej błyszczące.

 

Kolejną metodą  jest woda z octem -  niezawodny sposób naszych babć, który możemy stosować raz w tygodniu, bądź rzadziej. Wszystko w zależności od naszych potrzeb.  Po umyciu głowy i włosów do ostatniego płukania należy dodać do wody niewielką ilość octu i polać nią włosy. Zabieg ten doskonale zamyka łuski włosów. Dzięki temu wyglądają na zdrowsze.

 

CBR: Jeśli uznamy, że domowe metody pielęgnacji nie wystarczają, to jakie zabiegi możemy wykonać w salonie?

 

M.K.: Pierwszym zabiegiem jaki możemy wykonac jest sauna.

Para wodna otwiera łuski włosa dzięki czemu składniki odżywcze i regeneracyjne zawarte w odpowiednio dobranej przez fryzjera masce moga wniknąć w w głąb włosa. Następnie poprzez zimną mgiełkę łuski włosa są zamykane, fryzjer spłukuje nadmiar produktu z wlosów, a następnie odpowiednio je stylizyje.  Dzięki temu możemy cieszyć się ich miękkościa i blaskiem.

Kolejnym zabiegiem jaki możemy wykonać  w salonie fryzjerskim jest laminowanie. Polega ono na nałożeniu na włosy niewidzialnej otoczki - chroniącej włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu włosy stają się delikatnie grubsze, bardziej lejące, mniej puszące się. Efekt utrzymuje się kilka myć.

 

CBR: Dziekujemy bardzo za rozmowę. A wszystkich naszych czytelników serdecznie zachęcamy do wizyty w salonie M. Kołcz w Szczecinie.

 

Mamy nadzieję, że powyższy wywiad okazał się pomocny I inspirujący. Oprócz porad specjalisty przygotowaliśmy dla Was kilka sklepów, gdzie znajdziecie doskonałe produkty do pielęgnacji włosów. 

 

 

 

 

 

 

 

   
ODBIERZ 3,50% CashCoins TOP SECRET
visit register click click