ODBIERZ 2,00% CashCoins BonPrix
Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny
Pomoc
Czas na wycieczkę w góry!
02/05/2017

Maj to czas aby zacząć powoli planować okres wakacyjny. Marzą wam się dalekie podróże do ciepłych krajów? Relaks w cieniu palm? Często myślimy o wspaniałych odległych  miejscach a zapominamy o tym co mamy tuż pod samym nosem. Polska ma tak dużo do zaoferowania!

W jednym blogu trudno byłoby opisać ogrom atrakcyjnych miejsc w Polsce. Dzisiaj zaczniemy zatem od pięknych gór!

W Polsce gór mamy pod dostatkiem! Góry Świętokrzyskie, Karpaty, Sudety... Wszystkie z nich mają swój szczególny urok. Dlaczego zatem warto wybrać się na wakacje w polskie góry?

Przede wszystkim góry są miejscem szczególnym ze względu na ukształtowanie terenu. Widoki górskie zapierają dech w piersiach. Ich uroda inspirowała artystów od pokoleń. Warto wspomnieć tutaj takie nazwiska jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Stanisław Witkiewicz. Tym samym również Podhale stało się ważnym ośrodkiem kulturalnym.

Nasze góry słyną z bogatej fauny i flory. Natura w polskich górach zachwyca różnorodnością. Na terenie Tatr stwierdzono obecność 200 gatunków roślin. Dodatkowo występują na terenach górskich szczególne gatunki zwierząt takie jak świstak, borsuk czy niedźwiedź brunatny.

Tereny górskie są idealnym miejscem aby połączyć relaks wraz z aktywnym wypoczynkiem. W górach znajdziemy mnóstwo ośrodków SPA oraz pensjonatów, w których można się doskonale zrelaksować. Nie brakuje jednak możliwości aby spędzać czas aktywnie. Piękne widoki aż zachęcają do pieszych wycieczek i wypraw. Ponadto górski klimat ma bardzo korzystny wpływ na stan naszego zdrowia.

Witajcie, kochane góry,
O, witaj droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami,
A byłem tak daleko!

·          Jan Kasprowicz, Księga ubogich – I

Jeszcze nie jesteście przekonani? Polskie góry są również domem doskonałej kuchni polskiej! Kto by się nie skusił na pyszny tradycyjny oscypek? A kto mógł by się oprzeć bryndzy czy kwaśnicy? Polskie góry oferują nie tylko piękne widoki, relaks ale są również bardzo atrakcyjne ze względu na wyjątkową kulturę górali.

Travelday.pl oraz Travelgory.pl mozna znaleźć wiele doskonałych ofert na wyjazdowych w góry. Znajdziemy tutaj szeroki wybór uroczych pensjonatów, uzdrowisk, domków czy ośrodków SPA. Dodatkowym atutem polskich gór jest fakt, że można stosunkowo łatwo znaleźć niedrogie oferty, które zawierają również posiłki. Jest to wielkie ułatwienie dla ludzi planujących spędzać czas aktywnie. Warto pamiętać, że za ofertę zakupioną przez naszą stronę przysługuje cashback! Podwójne korzysći!

Idealna oferta wybrana? W górach bardzo istotny jest odpowiedni ubiór. Zmienne warunki pogodowe wymagają od turystów bycia przygotowanym na nagłe zmiany temperatur oraz ewentualne opady. W Sklepwgorach.pl znajdziemy szeroki wybór odzieży sportowej, która sprosta najbardziej wymagającym warunkom pogodowym. Odzież dostepna w sklepie jest ozdobiona motywami górskimi. Ponadto sklep oferuje muzykę oraz literaturę zwiazene z kulturą gór. Sklep zatem szczególnie zachęca do wyjazdu w piękne, polskie tereny górskie.

 

Pozdrawiamy!

Zespół CashbackRabat.pl

 

 

   
Close
2,00% CashCoins
Okazje na lato do -30%. Sprawdź!
Kod:
ODBIERZ 1,00% CashCoins MediaExpert
visit register click click