ODBIERZ 2,00% CashCoins BonPrix
Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny
Pomoc
Wiosna w ogrodzie!
20/04/2017

Wiosna jest bardzo intensywnym okresem w roku, szczególnie dla ogrodników. Co robimy w tym czasie w ogrodzie i gdzie się zaopatrzyć w niezbędne produkty? To wszystko na naszym blogu!

Wiosna jest zdecydowanie ulubioną porą roku dla fanów ogrodnictwa. To właśnie w tym czasie wybieramy kwiaty by nasz ogród był jeszcze piękniejszy. Jest to również czas wytężonej pracy, należy uporządkować ogród po okresie zimowym. Rośliny zarówno w ogrodzie jak i w domu rozpoczynają intensywną wegetację i wymagają stosownej pielęgnacji. Jest to czas na cięcie, rozmnażanie oraz nawożenie.

W tym roku wiosna przyniosła bardzo zmienną pogodę, jednak nic już nie przeszkodzi roślinom intensywnie rosnąć. Sporo prac z marca wielu z nas zatem przeniosło na kwiecień.

Jakie czynności warto wykonać w domu a jakie w ogrodzie?

Nasze domowe rośliny należy przesadzić do większych doniczek. Warto pamiętać, że rośliny doniczkowe powinno się nawozić dopiero 2 tygodnie po przesadzeniu. Możemy również je opryskać preparatami chroniącymi przed chorobami i szkodnikami.

Wiosna jest również czasem na rozmanażanie roślin przez sadzonki oraz podział starszych egzemplarzy.

Wszystkie rośliny doniczkowe podlewamy według indywidualnych potrzeb rośliny.

Rośliny ogrodowe zapewnią nam znacznie większe pole do popisu. W ogrodzie praca prawie nigdy się nie końcy. Poniżej jedynie kilka czynności za jakie zdecydowanie należy się zabrać w okresie wiosennym.

Przede wszystkim ogród należy dokładnie uporządkowac po zimie. Wszystkie stare pędy czy liście należy zagrabić oraz pozbyć się chwastów. Wiele roślin takich jak krzewy czy róże powinno się przyciąć. Należy też starannie obejrzeć rośliny by usunąć ślimaki.

Pod koniec miesiąca możemy wsadzać do gruntu rozsadę roślin jednorocznych i wysiać rośliny jednoroczne takie jak nagietki czy aksamitki.

Warto również rozpocząć delikatne nawożenie oraz opryskiwanie roślin. Korzystnie jest nawóz wymieszać razem z ziemią. 

Praca w ogrodzie nie ma końca, jest to jednak czysta przyjemność. Warto zaopatrzyć się w nowoczesny sprzęt ogrodniczy oraz narzędzia by oszczędzić wysiłku naszym plecom i barkom.  Nie można zapomnieć o szerokim wyborze przepięknych kwiatów, roślin oraz smakowitych warzyw. Jeśli marzy wam się prawdziwie kolorowy ogród koniecznie odwiedźcie sklep ŚwiatKwiatów.pl lub Przydomu.pl.

Myślicie o zakupie narzędzi ogrodowych czy mebli? Castorama i nexterio was nie rozczarują. Każdy z wymienionych przez nas sklepów zadowoli najbardziej wymagających ogrodników. W ofertach sklepów znajdziecie wszysto od ekologicznych nawozów ekologicznych po profesjonalne kosiarki. Pamiętajcie, że za każde zakupy możecie otrzymać cashback!

Mamy nadzieję, że czytając ten tekst poczuliście zapał do ogrodnictwa i przypływ wiosennej enrgii!

Pozdrawiamy,

Zespół CashbackRabat.pl

 

 

 

 

 

 

   
Close
do 5,00% CashCoins
Najlepsze modowe propozycje w Modivo
Kod:
ODBIERZ 1,00% CashCoins MediaExpert
visit register click click