ODBIERZ DO 3,00% CashCoins MediaMarkt
Jak zadbać o zdrowy sen?
27/04/2017

Problem bezsenności dotyczy coraz większej liczby osób. Życie w stresie oraz sztuczne światła niekorzystnie wpływają na nasz zegar biologiczny i zakłócają proces snu. Jak zadbać o zdrowy wypoczynek i czego nie robić aby spać spokojnie?

Każdy chce codziennie budzić się wypoczętym i pełnym energii. Niestety nie zawsze tak jest. Często nie możemy zasnąć, przeszkadza nam gonitwa myśli a rano budzimy się bardziej zmęczeni niż przed pójściem spać. Jak temu zapobiec i jak poprawić jakość naszego snu.

W dzisiejszym blogu przedstawimy zestaw rad, które pomogą wam codziennie budzić się pełnymi energii!

  1. Unikaj silnego światła wieczorem.

Wielu z nas przed snem korzysta z komputera lub ogląda telewizję. Silne światło emitowane przez ekran niestety niekorzystnie wpływa na jakość snu jako, że dereguluje nasz naturalny zegar. Zadbaj o to aby w sypialni panowała ciemność.

 

  1. Unikaj przebywania w ciemnych pomieszczeniach w ciągu dnia.

Tak jak w przypadku patrzenia w silne światło wieczorem, przebywanie w ciemności w ciągu dnia może mieć niekorzystny wpływ na jakość naszego snu. Potrzeba snu jest naturalnie regulowana przez światło słoneczne w ciągu dnia oraz przez jego brak w nocy.

 

  1. Bądź aktywny/a fizycznie.

Codzienna dawka aktywności fizycznej wspomoże zdrowy sen. Zadbaj o to aby się zmęczyć w godzinach popołudniowych.

 

  1. Zrelaksuj się.

Przeszkadza Ci wieczorna gonitwa myśli? Spróbuj wieczorem poćwiczyć jogę lub techniki oddechowe. Dobrym rozwiązaniem będzie również poczytanie ulubionej książki.

Szeroki wybór relaksującej literatury znajdziesz w Merlin.pl oraz TaniaKsiążka.pl.

 

  1. Zadbaj o swoją sypialnię.

Sypialnia powinna przede wszystkim kojarzyć się ze snem i wypoczynkiem. Uporządkuj swoją sypialnię i zadbaj o jej dobry wystrój. To ważne aby czuć się w przestszeni sypialnej dobrze i bezpiecznie, niech będzie przytulna.

Wiele dekoracji znajdziesz w HOUSE&more i home&you.

 

  1. Kup wygodne łóżko i materac!

Nawet najlepsze techniki relaksujące nie pomogą nam zrelaksować się w pełni jeśli nasze łóżko nie jest wygodne, a pościel nie jest miła w dotyku. Kup łózko w odpowiednim rozmiarze, a materac dobierz do indywidualnych potrzeb Twojego ciała. Poduszka, kołdra oraz pościel również nie pozostają bez znaczenia. Upewnij się, że śpisz na odpowiedniej poduszcze oraz czy Twoja kołdra nie jest zbyt gruba oraz zbyt cienka.

Pościel powinna być miła w dotyku oraz powinna pozwalać skórze oddychać. Pościel jest niewłaściwa kiedy powoduje nadmierne pocenie się lub przykleja się do skóry. Najzdrowiej spac w pościeli bawełnianej.

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy post pomoże wam wprowadzić zmiany, które korzystnie wpłyną na jakość waszego snu. Człowiek wypoczęty jest człowiekiem szczęśliwym!

Przypominamy, że za zakupy dokonane przez naszą stronę przysługuje wam Cashback!

Śpijcie spokojnie!

Zespół CashbackRabat.pl 

 

 

 

 

 

 

   
Close
2,50% CashCoins
15% rabatu na wszystko od CCC!
Kod:ZAKUPY
ODBIERZ DO 1,40% CashCoins Answear.com
visit register click click