ODBIERZ 5,00 CashCoins Amazon Prime
Jak dobrać konto bankowe odpowiednio do swoich potrzeb?
03/05/2019

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Sam proces założenia konta bankowego jest banalnie prosty. Schody zaczynają się dopiero wtedy, kiedy planujemy wybrać konto, które będzie najbardziej odpowiadało naszym potrzebom i wymaganiom. Niełatwo jest znaleźć konto idealne dla siebie, kiedy na rynku dostępnych jest ich taki ogrom i łatwo zagubić się w gąszczu zewsząd atakujących nas ofert i reklam telewizyjnych. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę gdy planujecie wybrać odpowiedni bank i konto osobiste.

 

 

Zwróć uwagę na koszty

Każda reklama oferuje konto za 0zł. W rzeczywistości jednak trzeba szczegółowo przyjrzeć się opłatom, gdyż może okazać się, że jest parę ukrytych opcji, które są płatne. Sprawdź, czy nie ma dodatkowych opłat za wypłaty z poszczególnych bankomatów, bądź też przelewy natychmiastowe, czy też kartę kredytową. Kontem, które jest bezwarunkowo za zero zł to rachunek w Nest Bank.

 

Rachunek oszczędnościowy

Dobrze jest pomyśleć także o tym, że jeżeli chcemy sobie odłożyć dodatkowe środki na koncie oszczędnościowym, istnieją oferty, które dają nam takową możliwość. Np. rachunek w banku Millenium daje oprocentowanie 2,7% na takim właśnie koncie oszczędnościowym. Dodatkowo, do zgarnięcia są też różne premie i nagrody.

Dostęp zawsze i wszędzie

Jeżeli jesteś osobą zdigitalizowaną, zapewne zależy Ci na dostępie do swego konta bankowego o każdej porze i w każdym miejscu, innymi słowy – o bankowości online. Ponadto, takiego, które możesz nawet założyć online. Wizyty w oddziałach można ograniczyć do minimum i zarezerwować dla takich celów jak kredyty, gdzie jednak pracownik banku jest nam w stanie dużo pomóc i wytłumaczyć. Większość czynności związanych z kontem zazwyczaj można wykonać online, unikając długich kolejek i godzin zmitrężonych na czekaniu. Wybierając konto online, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, niezawodność, oraz intuicyjność serwisu banku internetowego. Takim kontem będzie np. konto w Alior Bank, które dobrze plasuje się w rankingach pod tymi względami.


   
Dodano przez Adam Kowalski dnia 25-10-2019 o godzinie 01:43:24
Eurobank jest dobry
Dodano przez KaYa Poszukiwany dnia 24-06-2019 o godzinie 09:52:10
Santander jest rownie dobry
Dodano przez Andrzej Kuba dnia 16-06-2019 o godzinie 21:48:13
Bank Śląski
Dodano przez Monika Tama dnia 20-05-2019 o godzinie 09:45:17
Alior Bank
Dodano przez Mariusz Mrozowski dnia 18-05-2019 o godzinie 08:56:13
pko polski
Dodano przez damian potocki dnia 11-05-2019 o godzinie 13:18:40
mbank jest najlepszy
 
ODBIERZ DO 30,00 CashCoins Play
visit register click click