ODBIERZ 1,00% CashCoins Avans
Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny
Pomoc
Twoje nowe konto bankowe
09/10/2018

Wybierz idealne konto bankowe.

Czasy chomikowania oszczędności w skarpecie, albo pod materacem mamy już za sobą. Wystawianie czeków z wypłatą przez pracodawców również odchodzi w niepamięć. Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości i chociaż nie jesteśmy w czołówce ubankowionych krajów, to jednak z roku na rok otwieranych jest coraz wiecej kont. Najchętniej z bankowości korzysta młode pokolenie, ale również starsze osoby coraz śmielej skłaniają się ku tej formie przechowywania pieniędzy. 

Posiadanie konta w banku to oczywistość dla większości pracujących osób. To wygodny sposób otrzymywania co miesiąc wypłaty na konto, który umożliwia lepszą kontrolę nad wydatkami i budżetem. Konta dla dzieci również przestają być rzadkością - rodzice chętnie uczą dzieci od najmłodszych lat rozsądnego obchodzenia się z pieniędzmi, a konta junior pozwalają na wygodne przelewanie kieszonkowego, które nie zostanie od razu wydane na słodycze w szkolnym sklepiku. 

Konto bankowe umożliwia dużą kontrolę nad budżetem

Większość standardowych kont osobistych jest bezpłatnych i również korzystanie z kart kredytowych zazwyczaj nie jest objęte dodatkowymi kosztami. Jednak nie jest to regułą, dlatego należy dokładnie zapoznać się z warunkami otwarcia konta oraz jego prowadzenia. Otworzyć konto w banku może właściwie każda pełnoletnia osoba i nie jest konieczne przedstawienie dochodów, ani umowy o pracę. Teraz niemal każdy bank umożliwia otwarcie konta online - bez odwiedzania placówki banku, co jest bardzo wygodne zwłaszcza, kiedy do najbliższej filii banku mamy daleką drogę. Do zaufanych i lubianych banków Polaków należą Millennium Bank oraz Alior Bank - zachęcamy do sprawdzenia ich ofert kont osobistych.

Dokładnie przeanalizuj warunki prowadzenia konta.

 

Zapoznanie się z warunkami prowadzenia konta to podstawa

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dokładnie rozumiemy czytany regulamin lub mamy jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skontaktujmy się z obsługą klienta banku, która będzie w stanie fachowo odpowiedzieć na nasze pytania. Otwierając konto bankowe warto się dowiedzieć, czy jest możliwość otworzenia podkonta oszczędnościowego. Dzięki temu będziemy mogli regularnie przelewać pieniądze na oprocentowane podkonto bez konieczności posiadania osobnego konta oszczędnościowego. 

Sporo banków oferuje bonus w postaci np. 100 zł za zachęcenie nowej osoby do założenia konta, dlatego warto zapraszać bliskich do swojego banku. Jako nowi klienci możemy również trafić na okazjonalne promocje i otrzymać jakiś mały upominek za podpisanie umowy o kartę kredytową. Jeśli szukacie wygodnego konta bankowego, za które nic nie zapłacicie, sprawdźcie ofertę Nest Bank.

Konto dopasowane do Twoich potrzeb będzie Ci towarzyszyć przez długie lata

Nie spieszmy się z decyzją o wyborze banku. Na rynku jest tyle przeróżnych ofert i możliwości, że warto poświęcić czas na ich porównanie i wybranie tej najlepszej, bo dobrze dopasowane konto bankowe posłuży nam przez wiele lat. 

 

   
Dodano przez . Monika Janus dnia 09-11-2019 o godzinie 10:49:50
No cóż zakładam kolejne konto
Dodano przez Marek Zadęcki dnia 22-10-2018 o godzinie 11:42:59
Z pewnością nie warto przywiązywać się do jednego banku. Jeśli inny zaproponuje lepszą ofertę warto właśnie tam przenieść swoje oszczędności.
Dodano przez łukasz łacek dnia 13-10-2018 o godzinie 23:45:34
Nie zaszkodzi sprawdzić ofert
Close
5,75% CashCoins
Kup Fotokalendarz A4 od Colorland!
Kod:KAL8EYQ
ODBIERZ DO 3,45% CashCoins AliExpress
visit register click click