ODBIERZ 4,50% CashCoins Majowo
Książki na jesienne wieczory
10/09/2018

Jesienne wieczory, kiedy deszcz bije o okna i pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, są doskonałym pretekstem do spędzenia czasu na sofie - z gorącą herbatą i książką w ręce. Na długie godziny można zatopić się w ciekawej lekturze i przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości - takiej kompletnie fantastycznej, lub zwyczajnie odróżniającej się od naszej. 

Niestety przeciętny Polak nie może się pochwalić długą listą przeczytanych książek - nadal nie przepadamy za czytaniem i jedynie niewielka część Polaków sięga po książki dobrowolnie i dla przyjemności. Czytanie kojarzy się z nudnymi szkolnymi lekturami i koniecznością sporządzania planów wydarzeń oraz znania wszystkich szczegółów fabuły. A szkoda, bo czytanie książek to nie tylko miła forma spędzania czasu. Książki rozwijają nas, kształtują nasz światopogląd i wpływają na naszą kreatywność i wyobraźnię. 

 

Książki rozwijają naszą wyobraźnię i fantazję

Niekiedy książki przeczytane w dzieciństwie towarzyszą nam przez całe życie i po latach wspominamy z sentymentem przeczytane historie. Lektury poznane w czasie studiów niejednokrotnie wyciskają swój ślad na naszym nastawieniu do świata i na naszych przekonaniach.  

Rodzice powinni pamiętać, że czytanie dzieciom książek już od najmłodszych lat wspiera ich rozwój. Dzieci czytające książki są ciekawsze świata, bardziej kreatywne i zazwyczaj potrafią same się wyciszyć. Dziecięce książeczki i powieści dla nastolatków znajdziecie w Empiku. Warto również pamiętać, że czytanie wzbogaca nasze słownictwo, trenuje nasze umiejętności poprawnej interpunkcji oraz gramatyki i dzięki temu sami jesteśmy w stanie tworzyć ciekawe i poprawne językowo teksty. Dobrze jest zachęcać dzieci do czytania książek, ale nie należy ich zmuszać, bo to je jedynie zniechęci do sięgania po książki. Najlepszym sposobem jest... bycie przykładem! Jeśli sami regularnie czytacie i sprawia Wam to przyjemność, Wasza pociecha z pewnością prędzej czy później nabierze ochoty na lekturę.

Znajdź swój ulubiony gatunek

Tak jak wiele jest gustów w kwestii jedzenia, filmów i muzyki, tak równie sporo jest różnych gustów w temacie książek. Twoja przyjaciółka zaczytuje się w romansach, a Tobie włos jeży się na karku na widok kiczowatych tytułów książek, które ona tak uwielbia? Nie przejmuj się, bo wachlarz gatunków jest bardzo szeroki i każdy znajdzie swój ulubiony. Osoby obeznane w aktualnych wydarzeniach i śledzące historie dziejące się na świecie z pewnością zainteresują się literaturą faktu. Amatorscy szefowie kuchni zachwycą się kulinarnymi przewodnikami po kuchniach świata, a fani filmów sensacyjnych na długie godziny przepadną wchłonięci ciekawym kryminałem. Zarówno nowości, jak i bestsellery można zamówić w TaniaKsiazka.pl   - warto odwiedzać ten sklep regularnie, bo zachwyca atrakcyjnymi cenami!

Poszukiwania nowych tytułów i autorów radzimy rozpocząć od list proponowanych książek w księgarniach internetowych. Zazwyczaj nie bez powodu książka staje się bestsellerem i utrzymuje się na liście przez długi czas. Zachęcamy do czytania krótkich opisów książek, a nawet fragmentów udostępnionych w księgarniach. W ten sposób szybko się zorientujemy, czy mamy ochotę przeczytać więcej, czy lepiej szukać dalej. Jeśli macie ochotę na coś nowego do czytania, ale nic Was nie przekonuje, pozwólcie komuś innemu zdecydować za Was! Koleżanka obeznana w aktualnych nowościach książkowych, albo starsza sąsiadka znająca się na klasykach z pewnością będą w stanie podrzucić Wam coś ciekawego.

Alternatywą dla książek są ebooki i audiobooki

Jeśli nie macie czasu na leżenie z książką, albo ta forma Wam nie odpowiada, spróbujcie ebooków lub audiobooków. To świetne alternatywy dla osób zabieganych, albo nie będących w stanie skupić się na tekście przez dłuższy czas. Obie wersje mogą pochwalić się doskonałą jakością i bywają równie wciągające, co tradycyjne książki. Ebooki i audiobooki kupicie w Merlin oraz w Empiku. Niestety w przypadku ebooków będziecie zmuszeni kupić czytnik, który wiąże się z większym wydatkiem, ale to sprawa jednorazowa. 

Mamy nadzieję, że udało się nam przynajmniej jedną osobę przekonać do kupienia książki i jej przeczytania. Bo czytanie to fajna sprawa! A jakie są Wasze ulubione tytuły i autorzy?


   
Najlepsze oferty CashBack w tym momencie:
Merlin.pl 1,93% CashCoins

Merlin.pl

Multimedia, zabawki, książki, kosmetyki i gry ze zniżką w Merlin.pl

Zobacz promocję
ODBIERZ 4,00% CashCoins Globkurier.pl
visit register click click