ODBIERZ DO 2,00 CashCoins Lidl  Newsletter
Świat oczami dziecka
06/11/2018

Dzieciństwo to wyjątkowy czas w życiu. Zupełna beztroska, zabawa od rana do wieczora i odkrywanie świata na każdym kroku! Dzieci chłoną wszystko, co dzieje się wokół nich jak gąbka i ich nastawienie oraz osobowość daje się szybko kształtować. Dlatego tak ważne są pierwsze lata życia.

Pierwsze kilka lat życia to czas pełen nowych odkryć, nowych wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom na każdym kroku. Wtedy nawiązują się pierwsze przyjaźnie, które niekiedy pozostają na całe życie i właśnie w dzieciństwie rozwijają się zainteresowania, które mogą kształtować całą przyszłość dziecka i rzutować na jego życiowe wybory. Dlatego jest tak ważne, aby wspierać dzieci w tym czasie i stymulować ich prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Świat z perspektywy malutkiego człowieka może wydawać się fascynujący i warto ten obraz świata w dziecku utrwalić.

Dzieci odkrywają świat każdego dnia.

 

Odkrywajmy z dziećmi ich pasje i zainteresowania

Nasze hobby i zainteresowania są niezwykle ważne nie tylko w dzieciństwie. Dlatego pomagajmy dzieciom odkrywać ich własne pasje i nie ograniczajmy ich w tym. Istotne jest również, żeby nie narzucać dzieciom swoich niespełnionych pasji. Jeśli sami marzyliśmy o karierze marynarza, nie oznacza to, że nasz syn będzie skakać z radości na wieść o kursie sterowania żaglówką. Nie zapominajmy też, że każdy mały człowiek to indywidualność, która rozwija się we własnym tempie i ma prawo do eksperymentów i pomyłek. Nie porównujmy swojej pociechy z dzieckiem znajomych - to źle działa w obie strony. Jeśli nasz młody odkrywca wypada gorzej na tle innych, możemy doprowadzić do obniżenia jego samooceny. Natomiast przesadne chwalenie będzie skutkowało egocentryzmem i przesadnym zadowoleniem z samego siebie. Interesujące zabawki dla ciekawskich świata i odkryć oferuje sklep SprytneZabawki.pl.

Niech dziecko samo wyraża swoje upodobania

Dziecięce pokoje to istnie jaskinie skarbów - masa zabawek, połamanych kredek, dziesiątki przytulanek i przeróżnych przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Własny pokój to pierwsza przestrzeń, o której dziecko w mniejszym lub większym stopniu może samo decydować. O ile lepiej nie dawać dziecku możliwości decydowania o kolorze ścian, to jak najbardziej możemy włączyć je w poszukiwania zasłon, dywanu lub lampy. To ono będzie mieszkać, spać i bawić się w tym pokoju, dlatego niech przynajmniej o kilku szczegółach zadecyduje samo. Damy mu tym sygnał, że liczymy się z jego zdaniem, a jego gust ma prawo bytu. Wspaniałe meble oraz akcesoria do pokoju dziecięcego zamówimy na Pakamera.pl. Ten sklep warto docenić, ponieważ wszystkie produkty pochodzą od małych wytwórców i są wysokiej jakości. Każdemu dziecko wybieranie nowych poduszek lub plakatów sprawi mnóstwo radości.

W dzieciństwie rozwijają się zainteresowania i pasje.

Najmłodszym dzieciom jest zupełnie obojętne, w co je ubieramy i nie ma to dla nich absolutnie żadnego znaczenia - przecież jest tyle innych ciekawych rzeczy! Jednak już kilkuletnie dziewczynki uwielbiają przebieranki. Oczywiście większość dziecięcej garderoby jest planowana i wybierana przez rodziców, ale zachęcamy do dania naszym pociechom od czasu do czasu szansę na wybranie własnego ubioru. Nieważne jak bardzo pstrokato różowe balerinki z cekinami i kokardką, albo koszulka z wizerunkiem jakiegoś superbohatera rani nasz gust - nie o nas przecież chodzi. Dzieciaki będą z dumą prezentować wybrane przez siebie ubranka. Ulubionymi sklepami wszystkich rodziców jest Endo.

Dzieci powinny mieć swoją przestrzeń

To naturalne, że wychowując dziecko chcemy dla niego jak najlepiej i dbamy o to, żeby nic złego mu się nie przydażyło. Pamiętajmy jednak, że prędzej czy później nasza pociecha wyruszy w wielki świat bez nas i będzie musiała sobie w tym świecie poradzić. Dlatego dajmy dzieciom odrobinę swobody i pozwólmy im na drobne porażki i upadki. Stłuczone kolano nauczy je ostrożniejszej jazdy na rowerze, niż niejedna uwaga wypowiedziana przez rodzica. 

 

 

 

 

   
ODBIERZ DO 1,23% CashCoins Neonet
visit register click click