ODBIERZ DO 20,00 CashCoins Player.pl VOD
Co wiesz na temat Walentynek?
14/02/2020

Dziś Walentynki - jeden z najważniejszych dni wśród zakochanych. Dla tych, którzy nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połówki lub właśnie przeszli rozstanie niekoniecznie jest to przyjemna data, dlatego pragniemy przypomnieć, że dziś celebrujemy miłość w każdym jej wymiarze. Walentynki możemy świętować z przyjaciółmi lub odwiedzając ukochanych dziadków. W końcu najważniejsze, to spędzić ten czas z bliskimi nam osobami.

Odrobina historii na temat Walentynek

Według oficjalnych doniesień początki Święta Zakochanych sięgają czasów starożytności. Rzymianie obchodzili tzw. wigilię Luperkaliów - święto ku czci bożka urodzaju i płodności. Mężczyźni wypełniali urnę skrawkami papieru zawierającymi imiona wszystkich Rzymianek wraz z krótkimi wierszykami miłosnymi. Pod koniec dnia odbywało się losowanie, w wyniku którego łączono pary. W ten sposób dotrzymywały sobie one towarzystwa do końca obchodów. Jednak dopiero pod koniec XX wieku zaczęliśmy mocniej celebrować Walentynki - prawdopodobnie tradycja ta dotarła do nas z Bawarii i Tyrolu, gdzie mocno zakorzenił się kult świętego Walentego.

Kim był Święty Walenty?

Święty Walenty niewątpliwie zapisał się na łamach historii jako jeden z najpopularniejszych świętych. Ten rzymski kapłan znany był z tego, że udzielał ślubu i błogosławieństwa zakochanym parom. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ówczesny cesarz Klaudiusz II zakazał udzielania ślubów twierdząc, że samotni mężczyźni stanowią najlepszy materiał na żołnierzy. Niemniej jednak, kapłan Walenty nie dostosował się do tego zakazu i konsekwentnie czynił swoje obowiązki, przez co ostatecznie został skazany na więzienie. Legenda głosi, że przebywając w więzieniu kapłan Walenty zakochał się w niewidomej dziewczynie, która pod wpływem jego miłości odzyskała wzrok. Wzburzony cesarz wydał nakaz ścięcia głowy kapłana a Święty Walenty został pośmiertnie uznany za patrona zakochanych.

W jaki sposób ochodzimy dziś Walentynki?

Tradycje walentynkowe sięgają dziesiątek lat wstecz i choć żyjemy w czasach, które nieustannie ulegają zmianie, niektóre tradycje pozostały niezmienne. Do dziś naszym ulubionym sposobem świętowania Dnia Zakochanych jest romantyczna kolacja przy świecach czy krótki wypad na weekend. Miłym i lubianym przez nas gestem są od dziesięcioleci pisane odręcznie listy miłosne w towarzystwie bukietu kwiatów lub ulubionej bombonierki. Ciekawym i alternatywnym planem jest wieczór w teatrze lub operze. Wiele osób twierdzi również, że miłość należy okazywać codziennie i niespecjalnie świętuje Walentynki. Jakie jest Wasze zdanie? 

My jesteśmy zdania, że Walentynki to idealna okazja do świętowania miłości w każdej jej formie. Ostatecznie liczy się gest i pamięć. Ciepły uścisk przyjaciela czy wypad do kina z siostrą to równie fajne sposoby na spędzenie tego dnia. Jak sądzicie? 

Jeśli potrzebujecie prezentu na ostatnią chwilę, pamiętajcie o naszej specjalnej sekcji walentynkowej aktywnej do końca weekendu!

W tym miejscu pragniemy życzyć naszym czytelnikom wszystkiego dobrego i przede wszystkim dużo miłości!

   
Najlepsze oferty CashBack w tym momencie:
Annabelle Minerals 4,00% CashCoins

Annabelle Minerals

Annabelle Minerals - naturalne kosmetyki mineralne

Zobacz promocję
TOP SECRET 3,50% CashCoins

TOP SECRET

Moda dla kobiet i mężczyzn ze zniżką w TOP SECRET.

Zobacz promocję
Megakoszulki.pl 6,50% CashCoins

Megakoszulki.pl

Wzory na koszulki, kubki i wiele innych ze zniżką w Megakoszulki.pl

Zobacz promocję
Close
do 7,50% CashCoins
25% rabatu na oferty z podkategorii Zajęcia
Kod:WDOMU25
ODBIERZ 35,00% CashCoins NordVPN
visit register click click