ODBIERZ 0,60% CashCoins OleOle.pl
Przygotuj swoją skórę na wiosnę!
21/03/2019

Przygotuj skórę na wiosnę!

Zima to ciężki czas dla kondycji naszej skóry, która przez mróz i wpływ wielu innych niekorzystnych czynników staje się przesuszona, zrogowaciała, wygląda na ziemistą i zmęczoną. Istotną rzeczą jest więc jej odpowiednia pielęgnacja, by przywrócić jej dawny blask i promienistość na nadchodzącą wiosnę. Oto kilka wskazówek jak przygotować naszą skórę na nadchodzący nowy sezon.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Zadbaj o pielęgnację

Na wygląd i stan naszej skóry ma wpływ wiele składowych. Dużą rolę odgrywa dieta, która musi zawierać odpowiednią dawkę witamin, odpowiednia ilość ruchu, dostarczanie organizmowi dużej ilości wody i witaminy D, o którą w zimie bardzo trudno, ze względu na ograniczoną ilość promieni słonecznych. Lecz równie istotnym elementem jest pielęgnacja naszej skóry, o którą szczególnie musimy zadbać po okresie zimowym! Przede wszystkim, pamiętajmy o odpowiednim odżywieniu i nawilżeniu. Przy wyborze kosmetyków staraj się unikać tych, które zawierają chemiczny dodatek zwany SLS (Sodium Laureth Sulfate). Wysusza on naszą skórę. Wybieraj kosmetyki, które zawierają naturalne składniki, które znajdziesz np. w sklepie tołpa. Przesuszona skóra podziękuje Ci za nawilżenie odpowiednimi kremami i balsamami

 

Znajdź czas na domowe SPA

Oprócz podstawowych kosmetyków nawilżających, jak kremy i balsamy, warto raz w tygodniu znaleźć czas na bardziej dogłębną pielęgnację. Żeby pozbyć się warstwy martwego naskórka nie zapomnij o peelingu. Sprawi on, że Twoja skóra będzie bardziej skłonna do regeneracji, a w dodatku będzie lepiej chłonąć składniki zawarte w kosmetykach, które na nią nakładasz. Po peelingu możesz zafundować sobie np. bardzo popularną ostatnio maseczkę w płachcie, lub czarną - węglową, lub zaaplikować jakieś ekskluzywne serum. Drogerie takie jak Sephora, czy Douglas mają w swojej ofercie szeroki wybór takich kosmetyków.

 

Wymień kosmetyki na letnie

Wraz ze zmianą pogody, temperatury i wilgotności, warto wymienić ciężkie podkłady i ciężkie kremy na ich lżejsze, letnie odpowiedniki, które nie zatkają tak porów skóry i pozwolą jej swobodniej oddychać.

Witaminy są istotne

Pamiętaj o odżywieniu od środka!

Jak już wspominaliśmy wyżej, dieta bogata w witaminy oraz odpowiednie nawodnienie organizmu to dwie bardzo ważne sprawy. Pamiętaj o wypijaniu odpowiednio dużej ilości wody, minimum 1,5 litra dziennie! Jeżeli w grę wchodzi jeszcze aktywność fizyczna, pamiętaj, żeby tę dawkę proporcjonalnie zwiększać. Jedz dużo warzyw i owoców, aby zapewnić organizmowi również niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze. Rozsądnie jest też wzbogacić swoją dietę o suplementy, które dobrze oddziałują na naszą cerę. Dobrej jakości suplementy dbają o Twoją skórę nie tylko od zewnątrz, jak kosmetyki, ale też od wewnątrz. Najbardziej istotnymi z nich są witaminy A oraz E. Witamina A wspomaga odnowę tkanek skórnych i naturalnie wspomaga procesy odbudowy jej elementów. Witamina E, znana również jako witamina młodości, ma właściwości przeciw rodnikowe i antyoksydacyjne. Dzięki niej skóra zachowuje promienny i młodzieńczy wygląd. Zwróć uwagę, by suplementy diety, które zażywasz zawierały te właśnie elementy. W sklepie Super-Pharm znajdziesz nie tylko produkty drogeryjne, które zadbają o Twoją skórę od zewnątrz, ale też apteczne suplementy, które dogłębnie polepszą kondycję Twojej skóry.

Traktuj swoją skórę dobrze, a efekty będą mówić same za siebie!


   
Najlepsze oferty CashBack w tym momencie:
SEPHORA 2,00% CashCoins

SEPHORA

Eleganckie kosmetyki i perfumy ze zniżką w SEPHORA online!

Zobacz promocję
Close
6,00% CashCoins
Otrzymaj 7% rabatu na zamówienie powyżej 90zł!
Kod:YSPPL7
ODBIERZ 4,00% CashCoins TOP SECRET
visit register click click