ODBIERZ 2,50% CashCoins Samsung
Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny
Pomoc
Zbliża się Dzień Kobiet, masz już prezent?
28/02/2020

Już za tydzień obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, i choć starszym pokoleniom kojarzy się jeszcze z socjalizmem i czasami PRL-u, czyli bardziej obywatelskim obowiązkiem niż prawdziwym świętem, dziś rzeczywistość wygląda nieco inaczej i Panowie chętnie wręczają swoim ukochanym bukiet kwiatów czy skromny upominek. Czy Ty też obchodzisz Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet w Polsce - dawniej i obecnie

Dzień Kobiet w Polsce wywodzi się z okresu PRL-u, czyli lat 70-tych. Początkowo kobiety otrzymywały goździki, z czasem zmieniono je na tulipany. Zgodnie z założeniami Władysława Gomułki, że “nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”, z okazji Dnia Kobiet publikowano portrety kobiet z różnych sektorów życia gospodarczo-społecznego, a obchodzenie święta w szkołach i zakładach pracy było wręcz obowiązkiem. Traktowano to jako idealną okazję do uzupełnienia braków w zaopatrzeniu, wręczając Paniom kawę, rajstopy czy… mydło. Dlatego do dziś możemy wyczuć lekką polemikę na temat tego święta - według pokoleń, które pamiętają PRL, święto powstało po to, aby obywatele nie zapomnieli o przywiązaniu do Państwa i ducha socjalizmu.

Jak wygląda Dzień Kobiet obecnie? W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, Dzień Kobiet często łączy się z demonstracjami na rzecz równości płci i feminizmu. Niemniej jednak, zdecydowana większość obywateli traktuje ten dzień po prostu jako okazję do podarowania swoim kobietom pięknego bukietu czy innego prezentu. Upominki otrzymują nie tylko żony, ale również siostry, babcie, córki czy teściowe. 


Pomysły na upominki

Każda kobieta lubi dobrze pachnieć, i choć może perfumy nie są najbardziej oryginalnym prezentem, okażą się niezawodnym rozwiązaniem dla tych, którym brakuje pomysłu na upominek. Na stronach Elnino Parfum i e-Glamour znajdziecie mnóstwo zapachów do wyboru z atrakcyjną zniżką.

Jeśli interesuje Was bardziej nietuzinkowe rozwiązanie, proponujemy ciepły szlafrok, szkatułkę na biżuterię lub multiramki do powieszenia na ścianie, które znajdziecie na przykład w Emako. Dla Pań, które uwielbiają kawę, znajdą się tam również ciekawe akcesoria do zaparzenia capuccino czy małej czarnej.

Inną trafioną propozycją może być elegancka torebka od Wittchen. Z okazji Dnia Kobiet ceny wszystkich torebek na stronie zaczynają się od 99.90 zł! Zajrzyjcie również do sklepu Wojas i zapoznajcie się z wiosenną kolekcją - na pewno znajdziecie piękny dodatek. Zwolennikom tradycji proponujemy natomiast coś słodkiego od Chocolissimo lub kompozycję pięknych wiosennych kwiatów od Poczty Kwiatowej.

Przede wszystkim nie zapominajmy, że najlepszym prezentem, który nie wymaga żadnej okazji i nic nie kosztuje, jest ciepły uścisk i obecność. Czy możemy sobie wymarzyć piękniejszy dowód wdzięczności, niż radosny uśmiech ukochanej osoby?

Tymczasem życzymy naszym czytelniczkom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Oby uśmiech gościł na Waszych twarzach nie tylko w Dniu Kobiet, ale przez cały rok!


   
Dodano przez Grzegorz Kobylecki dnia 22-02-2021 o godzinie 19:23:27
zdrowia szczęścia i zdrowia
Dodano przez aleksander błaszyk dnia 23-11-2020 o godzinie 11:48:20
Życzę wszystkim kobietom szczęścia
Close
do 4,75% CashCoins
Kod -8% zniżki na wszystko od Banggood
Kod:Tradetracker
ODBIERZ DO 12,50% CashCoins Norton
visit register click click